top of page
350A9494.jpg

Mark Monak

Mark alustas tantsuteekonda 2003. aastal tantsukoolis WAF Dance, kus õppis 15 aasta vältel erinevate õpetajate juhendamisel mitmesuguseid tantsustiile: hip-hop, modern- ja show-tants ning kaasaegne tants. Aastate jooksul on ta ennast täiendanud paljudes Eesti tantsukoolides ja stuudiotes ning teinud koostööd koreograafidega nii Eestis kui ka välismaal. 

Juhendaja ja koreograafina tegutseb Mark alates 2016. aastast ning lisaks on temast tänaseks kasvanud ka artist ja lavastaja.

 

Mark on Dance Collective of Ivory kunstiline juht.

Collective of Ivory on Stuudio dotE Tantsukooli noorte valiktantsijate ansambel, mis keskendub Mark Nathan Monaki juhtimisel etenduskunstidele tantsus ja füüsilises teatris.

 

Marki tantsuline käekiri on välja kujunenud erinevate tantsustiilide ja nende olemuse läbipõimumisel. Seetõttu ei kategoriseeri ta ennast ühegi kindla tantsustiili alla, vaid üritab liikumises ja loomingus leida harmooniat erinevate stiilide koosluses.

 

Mida peab Mark tantsuõpetaja töös oluliseks?

 

Tööprotsessis keskendub Mark eelkõige usalduse ehitamisele juhendaja ja tantsijate vahel, kuid väga oluliseks peab ta ka tantsija loomingulisuse ja enesekindluse arendamist. Teadmine, et tantsija saab tunda end mugavalt, katsetada samal ajal piire ja töötada enesearengu ning kollektiivse liikumise ja hingamise nimel, on see, mille poole Mark pürgib.

bottom of page